Analizler

COVİD 19 ÜZERİNE İNŞA EDİLEN YALANLAR: COVİD ÖLDÜRMÜYOR EK TEDBİRLERE GEREK YOKTUR ALGISI

...

 Algılarıyla oynanan toplumlar tarihi veya güncel olayları bulgu ve doğurduğu sonuçlar itibariyle ele almak yerine matematiksel izahı ve temeli bulunmayan komplocu bakışla yorumlamaya çalışırlar. Komplo teorileri mizacı itibariyle oldukça ciddi bir disiplindir ancak komploculuk sivil enformasyon savaşı yöntemleri arasında bulunan metodlardan bir tanesidir. Alternatif tarih söyleminin tarihle hesaplaşmaya dönüştürülmesi gibi türetilen alternatif gerçeklik ise doğrunun anti tezi yapılmıştır ve bu alternatifin peşinden gidenlerin sayıları çoğaldıkça kamu güvenliği risk altına girmiştir. Batı ülkelerinde de komplocu bakışlar artmıştır. Buna göre İngiltere’de bazı insanlar 5G istasyonlarını ateşe verdiler ve protesto gösterilerinde bulundular, Almanya’da yine bazı zümrelerce Neo-Nazi yöntem ve yönetimlerinin kurulacağı kaygısı işlenirken, Amerika Birleşik Devletleri’nde aşı üretimini Bill Gates ve vakfına bağlayan görüşler aşı protestolarını beraberinde getirmiştir. Türkiye’de bu görüşlerin tamamı işlendi ve alıcıları bulundu. Ancak bunlar dışında en popüler komplocu teorilerin başında Covid 19 ile ilgili üretilenler geldi. Hangi strateji eğitimi aldıkları meçhul olan bazı stratejistlerin (!) Covid/CoronaVirüs aslında öldürmüyor, trafik kazalarında ve mevsim griplerde bile daha fazla insan hayatını kaybediyor söylemleri kamuoyunda yaygın olarak benimsendi ve Korona’nın ulus devletleri bitirecek komplo olduğuna inananların sayıları oldukça artış gösterdi. Bu komplocu teorileri dile getiren bazı stratejistler vaka sayılarının yükselmeleri üzerine ısrarlarından vaz geçtiler ve yanlış anlaşıldıklarını dile getirdiler. Ancak bazı stratejistlerin işledikleri bu algı devam etmektedir. Algı yönetiminde en temel özelliklerden birisi ‘’Değerlere Yaslanma’’dır. Algı yönetiminde bulunacak Nüfuz Casuslarının o toplumun hassas olduğu değerleri sık vurgulamaları kitlede güven telkin etmek için başvurulan yöntemdir. Napolyon, Mısır’ı işgal ettiğinde Müslüman olduğunu, Wilhelm Dünya Savaşı öncesinde ise Hacı olduğu algısını işleyerek ‘’Ben de sizdenim’’ mesajı vermişti.

Türkiye’de Covid 19 Yalandır Küreselcilerin Komplosudur tezini işleyenlerin de her daim, muhafazakâr, milliyetçi hatta pan-Türkçü olduklarını vurgulamaları büyük çoğunluğu milliyetçi muhafazakâr olan Türk Milleti’nin duygularına hitap edebilme gayretinden kaynaklanmaktadır.

Cumhurbaşkanı ve Bakanların defaatle Maske-Mesafe-Temizlik kavramını vurgulamalarına ve bu konunun Türk istihbarat birimlerince dahi ele alınma teşebbüslerine rağmen kendi tezlerini Devlet kararlarından bile makbul kabul eden bir kısım stratejistler etkiledikleri kitlenin pandemi tedbirlerini esneterek salgının yayılmasına katkıda bulunmak istemektedirler. -Öyle ki maske takmanın insanları ruhsuzlaştırdığını robotlaştırdığını öne sürenler ve dolaylı yoldan buna uymayın algısını işleyenler bile olmuştur- Böylece arzu ettikleri kaos ortamında lobilerin tasarladıkları toplumsal mühendislik uygulamaları daha kolay hayata geçirilebilecektir.


Resim 1 Cumhurbaşkanı Covid İle Mücadeleye Vurgu Yapabilmek İçin Maske İle Beyanat Vermektedir


Resim 2 İç İşleri Bakanı Covid İle Mücadeleye Vurgu Yapabilmek İçin Sosyal Medya Kullanıcı Adının yanına Tedbir Unsurlarını Eklemiştir


Bu yeni moda tıbbi içerikli algı yönetimini deşifre edebilmek için devlet kararına uymayan bu stratejistlerin geçmişte nerelerde görev aldıklarını araştırarak başarılı olabilirsiniz. Milliyetçi-Muhafazakâr ve ‘’Küresel Planları’’ çözümlediklerini vurgulayan kişilerin tamamının istisnasız küresel şirketler ya da belirli bir düşünceyi empoze etmeyi tasarlamak için kurdurulmuş sivil toplum kuruluşlarında çalışmaları ve yöneticilik yapmaları ise komplo ile açıklanamayacak kadar somut bir gerçektir.

Alternatif bakış ve yorum ancak tutarlı bir zemine inşa edilip kamu güvenliği ve sağlığından taraf olduğu müddetçe Akıl Oyunu halini alabilir. Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlarını yeni konsept algı yönetimini görmeye ve kamu kurumlarının-devlet yöneticilerinin aldıkları ve alacakları kararlara uymaya davet ediyoruz. Covid 19 insanlık tarihinin gördüğü en büyük felaketlerden birsidir ve hiçbir şekilde ihmali söz konusu olmamalıdır.

Hakkında

  • Yazar
    Genel
  • 2020-12-15 12:21:08
  • Algı Yönetimi
  • 291

Twitter'de bizi @algimerkezi hesabını takip etmeyi unutma!

Hazırladığımız son derslerden anında haberdar olmak için twitter hesabımızı takip etmeyi unutma!


Takip Et